Bubble Tea

Fenomén jménem Bubble Tea - gelové (škrobové) obarvené a ochucené kuličky, které se přidávají do čaje či jiného nápoje.

bl2.png

 

Určitě jste zaznamenali aféru rozvířenou redaktorem A Dost – Janem Tunou.  Nejprve poukázal na to, že v produktových listech jsou popsána umělá barviva i přídatný cukr či glukózu-fruktózový sirup, přestože fi.Bubbleology proklamuje jak na svých stránkách, tak pomocí Youtuberů něco úplně jiného. V dalším díle pak ukázalo výsledky testů 1 a 2

Na základě podnětu pořadu A Dost se na firmu Bubbleology zaměřila i Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) a její mluvčí sice nechtěl ohledně budoucích kontrol prozrazovat žádné podrobnosti, nicméně upozornil také na to, že jejich inspektoři Bubble Tea kontrolovali již dříve. „Měli jsme tam v minulosti zjištění nevyhovujících šarží. Jednalo se o přítomnost látek, které nejsou povolené pro tento typ nápojů a také nedostatky ve značení,” řekl Kopřiva.

Na tyto události f. zareagovala prohlášením, že receptury změní a stáhla zároveň i reklamy proklamující přírodnost jejich výrobků.

A v posledních dnech se k tomu začali vyjadřovat i Youtubeři, kteří byli do kampaně zapojeni.

Poslední kapkou bylo asi zadržení zásilky 3,5 tuny želé kuliček pro přípravu bubble tea obsahujících zakázané E 425 inspektory SZPI. 

Takže co říci závěrem – bohužel ke klamání spotřebitelů sice dochází, ale poukazováním na tyto nekalé praktiky se dá docílit změn – tedy doufejme, že to nejsou jen plané sliby firmy Bubbleology.

Tým ZP

 

Doplňující obrázky k článku

bl1.png
bl1.png

Diskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 7


Přidat příspěvek