ČESKÁ CHUŤOVKA 2016

Letos je vyhlašován již 8. ročník této soutěže.

česká-chuťovka-608x336.jpg

Soutěž pomáhá spotřebitelům objevit chutné české potraviny. Umožňuje dát o sobě vědět malým a středním výrobcům, kteří jinak nemohou konkurovat velkovýrobcům v nákladech na reklamu. Nediskriminuje ale ani velké tuzemské výrobce, pokud vyrábějí kvalitní a chutné potraviny opravdu v České republice.

Od počátku soutěže již bylo uděleno českým potravinám 380 Českých chuťovek a 92 Dětských chuťovek. Odborná úroveň a prestiž soutěže je od letoška posílena tím, že odbornou garanci nad ní převzala renomovaná Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Dalším odborným garantem bude VOŠES a SPŠ potravinářských technologií PODSKALSKÁ, kde budou probíhat i veškerá hodnocení přihlášených výrobků. Odborným patronem soutěže se stal rektor VŠCHT prof. Ing. Karel Melzoch, CSc.

Značku DĚTSKÁ CHUŤOVKA, která nemá u nás ani jinde obdoby, bude udělovat dětská porota složená z členů Dětské tiskové agentury, studentů 1. ročníku VOŠES a SPŠPT PODSKALSKÁ a žáků ZŠ Londýnská. Jen výrobky označené touto značkou se mohou chlubit tím, že si ji vysoutěžily v senzorickém testování přímo dětmi a odrážejí tak věrně dětské chuťové preference.

Více informací: www.ceskachutovka.cz

09142014235600744.jpg

Diskuse k článku

Zatím nebyl přidán žádný komentář

Text příspěvku

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 - 5


Přidat příspěvek